Výstava Beroun: Svět kostiček – stavebnice SEVA

Výstava Beroun | 1. července - PRODLOUŽENO DO 29. října 2023

AKTUALIZACE: VÝSTAVA JE PRODLOUŽENA DO 29. 10. 2023

Návštěvníci Muzea Českého krasu v Berouně se mohou od soboty 1. července do čtvrtka 28. září 2023 těšit na expozičně – herní výstavu Svět kostiček® z české stavebnice SEVA®. Nabídne světově unikátní expozici převážně vlastní tvorby autora a patrona projektu putovních výstav Svět kostiček® Petra Šimra. V dětské herně se představí kostičky z dalších stavebnic českých značek Mosaic Color a Seva.

Z české stavebnice SEVA® představí autor výstavy, rekordman a patron projektu Svět kostiček® Petr Šimr jedinečnou nejnovější vlastní tvorbu, do které se řadí např. různorodé květiny k tématice botanika, zvířata a domácí a kuchyňské potřeby k vlastní edici Seva Food a Seva Kitchen, které volně navazují na ediční tovární sadu Seva Rodina – Vaříme z roku 2019. Jedná se o detailně propracované modely. Edice Seva Kitchen nabídne kuchyňské náčiní (macerovátko na česnek, stojan na papírové uterky, mlýnek na kávu, čistící prostředky, ale také klíčenku s klíči). Díly použité na modelech vlastní tvorby nejsou nijak lepeny, lakovány ani modifikovány.

Výstavu doplňují taktéž vybrané modely z továrních komerčních sad, jejich oficiální alternativy a modely vlastní tvorby z těchto setů. Ty byly použity při streamovém pořadu „Seva online skládání“, které autor výstavy točil pro výrobce v roce 2021. Jednotlivé díly jsou ke shlédnutí umístěny na serveru Youtube.com.

Výstava nabídne také dětskou hernu o třech herních zónách s kostičkami Seva® a Mosaic Maxi. Na pokladně muzea si mohou návštěvníci zakoupit vybrané nové stavebnice, nebo si mohou zasoutěžit o hodnotné stavebnice v soutěžní Kvízovce.

Městské muzeum v Žebráku, pobočka Muzea Českého krasu v Berouně, nabízí návštěvníkům do 14.září pokračování výstavy, nazvané SEVA pohádka.


| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu