Herní pohádková výstava SEVA v Žebráku

Výstava a program Žebrák | 5. srpna – 14. září 2023

Městské muzeum v Žebráku si pro návštěvníky připravilo herní pohádkovou výstavu SEVA pohádka. Vystaveny jsou modely známých pohádkových postaviček, vyrobené z české stavebnice SEVA. Děti se mohou těšit na dětskou hernu a soutěže o hodnotné ceny.

Městské muzeum v Žebráku, pobočka berounského Muzea Českého krasu, otevřela novou herní výstavu SEVA pohádka. Návštěvníci se mohou těšit na známé pohádkové postavičky z večerníčků a českých i zahraničních pohádek. Nechybí zde samozřejmě Krteček a jeho kamarádi, Maxipes Fik, Bob a Bobek, ale uvidíte například i veverku z Doby ledové.

Vystavené modely byly postaveny z české stavebnice SEVA a představují vlastní ateliérovou tvorbu projektu Svět kostiček®.  Kromě vystavených pohádkových postav se mohou návštěvníci těšit na dětskou hernu s kostičkami SEVA® a Mosaic Maxi (Včela zdobí úl) a soutěž o hodnotné stavebnice v soutěžní Kvízovce.

SEVA pohádka bude otevřena od 5. 8. – 14. 9. 2023, od 9:00 – 17:00 (v pondělí zavřeno).
Výstava navazuje na herní expozici Svět kostiček, která je do 28. 9. 2023 k vidění v Muzeu Českého krasu v Berouně.

Doprovodný program

Na výstavu navazuje doprovodný program pro školy. Děti se při něm seznámí s tím, jak vzniká animovaný film a samy si vyzkouší natočit scénu z pohádky. Využijí při tom moderní techniku (tablet na stativu + aplikaci pro tvorbu animovaných filmů), pomocí které nasnímají pohyb figurky na různém pozadí. Natočené scény si pak společně pustíme a následně vám je pošleme e-mailem. Součástí návštěvy muzea bude také úvodní povídání o pohádkách a tradici české animované pohádky spojené s vysvětlením toho, jak animace funguje.

Doba trvání: cca 90 min.

Věková kategorie: 3. – 7. třída

Cena: 60 Kč/žák

Objednávky na: horovice@muzeum-beroun.cz, 601 374 251

Realizace programu: do 14. září 2023

Program pro veřejnost

Veřejnost si animaci může vyzkoušet při workshopu – natočte si v sobotu 16. září 2023 od 13 do 16 hod. vlastní animovanou scénu.  Využijete při tom moderní techniku (tablet na stativu + mobilní aplikaci pro tvorbu animovaných filmů), pomocí které nasnímáte pohyb figurky na různém pozadí. Cena 60 Kč/osoba, rezervace není nutná. Pozor, v den konání workshopu už nebude k vidění výstava SEVA Pohádka, která končí 14. září 2023.

Adresa:
Městské muzeum v Žebráku
Náměstí 89, Žebrák

Otevírací doba:
Út – ne 9:00 – 17:00

Kontakt:

601 374 251, 601 374 247
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu