Zábavu i poučení naleznete s dětmi v muzejní bedýnce

Pro děti | celoročně

Jenštejnský dům a Geopark Barrandien, Husovo nám. 87, Beroun

Poznejte spolu s dětmi vybrané exponáty i výstavy více aktivně. I v následujícím školním roce se budeme snažit výstavy opět přizpůsobovat dětským návštěvníkům. Již nyní se můžete s dětmi zapojit. V expozicích muzea jsme pro vás připravili dvě muzejní bedýnky plné různých úkolů, vystřihovánek a omalovánek. Prohlédnete si opravdové zkameněliny dávných živočichů a zároveň si je budete moci vystříhat, složit či vybarvit a odnést si je domů. Pokud se budete chtít s vaším výtvorem vyrobeným v muzeu pochlubit paní pokladní, získáte od ní i malý dárek. Přejeme mnoho zdaru při zábavném objevování historie.

První bedýnku naleznete v jedné z expozic v Jenštejnském a Salátovském domě. Je plná převážně nejrůznějších skládaček dávno žijících trilobitů. Druhá je ve venkovní expozici na dvoře muzea. Zde si můžete trilobity vybarvit, vystříhat i ulovit. Naleznete tu také vitrínku s nálezy zkamenělin. Podobné můžete zkusit najít i v kameništi a odnést si je domů.

Hnoho zábavy při objevování Muzea Českého krasu přejí jeho pracovníci. :)