TZ: Výstava SEVA pohádka – 1. 8. 2023

Výstava SEVA pohádka

Beroun 1. srpna 2023

Městské muzeum v Žebráku si pro návštěvníky připravilo herní pohádkovou výstavu SEVA pohádka. Vystaveny jsou modely známých pohádkových postaviček, vyrobené z české stavebnice SEVA. Děti se mohou těšit na dětskou hernu a soutěže o hodnotné ceny.

Městské muzeum v Žebráku, pobočka berounského Muzea Českého krasu, otevřela novou herní výstavu SEVA pohádka. Návštěvníci se mohou těšit na známé pohádkové postavičky z večerníčků a českých i zahraničních pohádek. Nechybí zde samozřejmě Krteček a jeho kamarádi, Maxipes Fík, Bob a Bobek, ale uvidíte například i veverku z Doby ledové.

Vystavené modely byly postaveny z české stavebnice SEVA a představují vlastní ateliérovou tvorbu projektu Svět kostiček®.  Kromě vystavených pohádkových postav se mohou návštěvníci těšit na dětskou hernu s kostičkami SEVA® a Mosaic Maxi (Včela zdobí úl) a soutěž o hodnotné stavebnice v soutěžní Kvízovce.

SEVA pohádka bude otevřena od 5. 8. – 14. 9. 2023, denně od 9:00 – 17:00 (v pondělí zavřeno).
Výstava navazuje na herní expozici Svět kostiček, která je do 28. 9. 2023 k vidění v Muzeu Českého krasu v Berouně.

Adresa:
Městské muzeum v Žebráku