Podzimní geologická exkurze – Výprava do okolí Radotína

exkurze | 8.10.2016 od 10:30 hod.

V sobotu 8.října 2016 pořádá Muzeum Českého krasu tradiční podzimní geologickou exkurzi, kterou povede Mgr. Štěpán Rak, geolog a paleontolog Muzea Českého krasu, p.o. v Berouně.

Tentokrát se vydáme do okolí Radotína a navštívíme tři světoznámé lokality zkamenělin: Ortocerový lůmek, Černou rokli u Kosoře a Sudy pod Kosoří. Poznáme geologický vývoj Radotína, Lochkova a Kosoře a v sutích jistě narazíme na typické zkameněliny, na četné schránky ortocerů, mlžů, trilobitů a ramenonožců. Projdeme se po dně silurského a devonského moře, uvidíme různé typy vápenců a seznámíme se se specifickým řemeslem, s nímž jsou zdejší lomy neodmyslitelně spjaty.

Sraz na zastávce “ K Cikánce“ v 10:30 hod. (bus č. 120 z Knížecí v 9:30 hod., nebo z Radotína v 10:20 hod.). Autem lze parkovat nedaleko radotínské cementárny, pod zastávkou „Cementárna Radotín“ nebo u sběrného dvora Radotín.