přednáška Beroun: Joachim Barrande – výhybky na životní dráze

Přednáška | 13. října 2022, 18 hod.

V souvislosti s aktuální výstavou Cesty české vědy a s 50. výročím CHKO Český kras se v Muzeu Českého krasu 13. října 2022 uskuteční přednáška Joachim Barrande – výhybky na životní dráze.

Anotace:

Když v roce 1832 přišel Barrande do Čech, netušil, že se zde usadí na trvalo. Jistě také neměl ani ponětí, že se do dějin zapíše jako jeden z předních světových paleontologů. Přednáška se věnuje vývoji Barrandovy osobnosti s důrazem na zlomové okamžiky jeho života. Vyprávění má tak chvílemi blízko k verneovkám nebo románům Alexandra Dumase. Ovšem není smyšlené a vychází z množství pramenů, včetně těch dosud neznámých. Beroun, jedno ze zásadních míst jeho života a vědecké práce, v přednášce má své přirozené místo.

Přednášející:

Mgr. Jan Sklenář, Ph.D, hlavní autor přírodovědeckých expozic Národního muzea