Do Anglie s Karlem Čapkem a Josef Čapek – malíř, básník spisovatel

výstava v domově seniorů TGM | do 25. 2. 2018

Domov seniorů TGM, Pod Studánkou 1884, 266 01 Beroun

Pozor, výstavy končí již tuto neděli 25. 2. 2018!

Výstava Do Anglie s Karlem Čapkem

Jedná se o barevné fotografie z Anglie, Walesu, Skotska a Irska, doplněné o texty Karla Čapka a jeho ilustrace.

Autoři snímků tvoří různorodou skupinu cestovatelů, která v létě roku 2009 absolvovala trasu národními parky. Na fotkách je zobrazena nejen překrásná příroda, ale fotografové zachytili i cestovatelskou pohodu, památky, lidi nebo obydlí. Pohled našich cestovatelů koresponduje s vtipnými postřehy spisovatele a jeho drobnými kresbami. Výstava dokazuje stálou aktuálnost Čapkova cestopisu Anglické listy.

Výstava Josef Čapek – malíř, básník spisovatel

Výstava podává ucelenou informaci o životě a díle tohoto umělce a ryzího člověka, který byl až dosud ve stínu svého celosvětově známého bratra Karla. Na výstavních panelech je dokumentována jeho tvorba literární i výtvarná, odvíjí se jeho životní příběh. Výstava zachycuje mládí, studia, první společné tvůrčí počátky s Karlem Čapkem, předválečnou avantgardu, volnou malbu i práci pro obživu, umělecky naplněná 30. léta 20. století, boj proti totalitě a konec v koncentračním táboře. V závěru výstavy naleznete soupis literárního díla, výstav a zastoupením v galeriích.

Scénář výstav vytvořil Památník Karla Čapka