Do muzea za výstavou nebo přednáškou

Rozhovor | povídání s muzejníky

Pavel Dušánek - průvodce

Již delší dobu se můžete v prostorách Muzea Českého krasu setkat s novým průvodcem – Pavlem Dušánkem. Vaši prohlídku, pokud budete mít zájem, obohatí o další zajímavosti vztahující se k prezentovaným regionálním tématům a rád vás výstavou provede.

Jak dlouho už v Berouně žijete?
V Berounském regionu žiji od svého narození (*1948).
Jak jste se sem dostal?
Otec na Berounsko přišel z Pardubicka 1945. Byl učitel hudby. Matka pocházela z Dačicka a byla učitelka.
Jaký vztah máte k regionu?
Region je zajímavý svoji historii, nachází se zde hodně památek , má skvělou přírodu (Český kras, Brdy, Křivoklátské lesy)
Jaké máte koníčky?
Koníčkem je zájem o historii a místopisné zajímavosti.
Jaká je vaše funkce v muzeu?
V Muzeu Českého krasu jsem průvodce. Svou práci beru zodpovědně. Nyní nabízíme ojedinělou výstavu Jan Václav Spitzer (1711-1773) – 300 let malíře pozdního baroka. Výstava nabízí ucelený pohled na umělcovu tvorbu a je plná informací o jeho životě i o životě vyobrazených světců. Autoři nezapomněli ani na nejmladší návštěvníky, kteří jistě ocení dětský ateliér s různými úkoly. Pokud mohu doporučit podívejte se na web muzea, kde o celém projektu naleznete více (muzeum-beroun.cz/spitzer).
Co vás na práci baví?
Baví mne setkání s lidmi a práce v kulturním prostředí.
Co byste v muzeu doporučil?
V muzeu pracuje spousta odborníků, určitě práci dělají dobře – s erudicí. Pozval
bych určitě na některou z plánovaných přednášek nebo na doprovodné programy pro
školy, které naleznete také na našem webu.
Jak jste se k práci v muzeu dostal?
Na základě výběrového řízení. Mám radost, že můžu být členem týmu jeho pracovníků.