Turistický pochod stezkou Vojty Náprstka + vstup do muzea za 1 Kč

Turistika a sleva na vstupném | 1. ledna 2024

Na Nový rok nemusíte sedět doma – můžete vyrazit na pochod po nejstarší dochované turistické stezce v ČR a navštívit berounské Muzeum Českého krasu se slevou.

Účastníci získají jako bonus poukázku na vstup do muzea za 1 Kč. Poukázka platí 1. a 2. ledna 2024. Muzeum bude 1. 1. otevřeno 9–16 hod. a 2. 1. v čase 9–17 hod. Kromě stálých expozic je zde k vidění výstava Český kras a jeho lidé, která přibližujem, jak krajina měnila lidi a lidé krajinu.

Pochod pořádá Turistický oddíl při TJ Lokomotiva Beroun1. ledna 2024 proběhne již 46. ročník této tradiční akce.

Start je individuální, kdykoliv od 9,30 do 10,30 hodin z Husova náměstí (v okolí kašny).

Trasa pochodu vede po červené turistické značce přes Svatý Jan pod Skalou a Bubovické vodopády do Karlštejna a nebo jednodušší varianta kolem Berounky do Srbska a dále k Dubu Sedmi bratří a do cíle.
Cíl pochodu je v Karlštejně v restauraci Pod Dračí skálou do 15,30 hod. kde budou předány účastnické diplomy.

Pochod je zařazen do celostátní turistické akce „Novoroční čtyřlístek“ se zapojením na veřejnou sbírku Klubu českých turistů. Výtěžek sbírky je určen na zajištění aktivit
pro zdravotně postižené spoluobčany v programu Turistika pro všechny. Za dobrovolný příspěvek na sbírkové konto získá dárce odznak Novoroční čtyřlístek.

Informace o pochodu:

Pavla Muchlová, tel. 603 57 55 03, e-mail: pavla.muchlova@seznam.cz