Putování dětským světem našich prarodičů

12. a 13. března od 10.00 do 16.00

Během doprovodného programu k výstavě Od peřinky až k tabuli, který je určen především pro ty nejmenší, se všichni seznámí s činnostmi vážícími se k životu dětí v minulých dvou stoletích.

Jako příklad jmenujme  psaní psacím písmem podle dobových postupů a předloh, seznámení se s vyšívacími technikami, tvoření malých postaviček z rozličných druhů materiálů, vázání panenek do povijanu atd. (vše formou workshopu).

Pro děti, které si raději budou chtít hrát s modernějšími hračkami, bude připraven bohatě vybavený dětský koutek.

Samozřejmě nezapomeneme ani na rodiče, pro které budou připraveny komentované prohlídky k výstavě Od peřinky až k tabuli. Výstavou provedou její autorky Mgr. Dana Hradilová a Mgr. Barbora Kailová.

Komentované prohlídky: 10.30 a 13.30

Ukázka psaní psacího písma, které si budete moci vyzkoušet: