Vernisáž výstavy Sirky a sirkařství na Hořovicku

Vernisáž | 18. 4. 2019, 17 hod.

Zveme vás do Muzea Hořovicka, pobočky Muzea Českého krasu, p. o., kde bude ve čtvrtek 18. dubna zahájena komorní výstava Sirky a sirkařství na Hořovicku, která představí regionální firmy a továrny, které se zabývaly výrobou zápalek na konci 19. a na zač. 20. století. Začátek vernisáže je v 17 hod., výstava bude v rámci expozice k vidění do 8. září 2019.

Výstava přibližuje nejen vlastní výrobu sirek, ale i umístění bývalých továren a nechybí ani informace o životě majitelů sirkáren a pracovních podmínkách dělníků. Panely doplňují ukázky zápalkových nálepek i celých zachovaných krabiček z tohoto období.
Současně výstava připomíná právě uplynulé 50. výročí Českého filumenistického svazu, organizace, která sdružuje sběratele tohoto zaměření.