TZ přednáška Jiří Padevět – Rok 1945:od okupace k míru – 14. 4. 2022

Tisková zpráva | 14. dubna 2022, 18 hod

V Berouně bude přednášet Jiří Padevět, oceňovaný autor literatury faktu

Beroun 22. března 2022

Do Berouna zavítá jeden z nejvýraznějších současných autorů literatury faktu. Jiří Padevět, držitel ceny Magnesia Litera v kategoriích Kniha roku a Literatura faktu a ředitel nakladatelství Academia, vystoupí s přednáškou na téma „Rok 1945: od okupace k míru“. Přiblíží zvláštní atmosféru v české společnosti na sklonku druhé světové války, kdy vyčerpání a tíseň vystřídala bezbřehá euforie.

Akci pořádá Muzeum Českého krasu v rámci přednáškového cyklu Setkávání v muzeu, který finančně podporuje město Beroun.

Přednáška se kvůli očekávané vyšší návštěvnosti uskuteční v sále České pojišťovny na Wagnerově náměstí.

O přednášejícím:

Autor knih Průvodce protektorátní Prahou (za kterou v roce 2014 získal Magnesii literu), Krvavé finále: jaro 1945 v českých zemích a Krvavé léto 1945: poválečné násilí v českých zemích. Publikuje např. v časopise Paměť a dějiny a dalších. V roce 2016 vyšla kniha rozhovorů s Jiřím Padevětem autora Luďka Staňka s názvem Pod tíhou historie. V roce 2018 vyšla publikace Průvodce stalinistickou Prahou 1948 – 1956: Místa – události – lidé.

Na serveru Stream.cz a posléze na TV Seznam uvádí pořad Krvavá léta, kde diváky seznamuje s místy spojenými s nacistickou a komunistickou tyranií.

Čtvrtek 14. dubna 2022 od 18 hod.

Prodej vstupenek na místě, předchozí rezervace nejsou nutné, kapacita sálu je dostatečná.

Vstupné 20 Kč/plné, 10 Kč/snížené.

On-line přenos nebude z technických důvodů k dispozici.

Tisková zpráva ke stažení:

2022-04-14-TZ_přednáška_Rok_1945_Jiří_Padevět

V případě jakýchkoli dotazů se na mě obraťte.

Mgr. Vlastimil Kerl

pracovník propagace, PR a marketingu

vedoucí oddělení návštěvnického provozu

Muzeum Českého krasu, p.o.

Husovo náměstí 87, 266 01 Beroun
telefon: 601 374 208