Ve výloze Jenštejnského domu vystavuje své obrazy Miroslava Strnadová

Galerie ve výloze | 26. července - 9. srpna 2021

Další z regionálních výtvarníků vystavuje v „Galerii ve výloze“. Obrazy Miroslavy Strnadové ze Zahořan můžete vidět ve výloze Jenštejnského domů do 9. srpna 2021 přímo z berounského Husova náměstí.

Miroslava Strnadová
Narodila se v roce 1951 v Berouně. Jako malá byla velmi divoké dítě. Aby si osvojila dívčí způsoby, zapsala ji maminka nakreslení k Jaroslavu Goldmannovi. Tatínek, který působil jako vyslanec v zahraničí, ale podobné buržoazní výstřelky neschvaloval, proto musela kreslení zanechat. Ke své zálibě sena krátko vrátila, když měla malé děti – tehdy malovala pro jejich(a své) potěšení a znovu pak až v důchodovém věku, když jí děti věnovaly kurz malby k narozeninám. Od té doby je malba i jiné výtvarné techniky jejím velkým koníčkem.

P.S. Pokud má někdo z místních umělců zájem o prezentaci svých děl, kontaktujte nás na produkce@muzeum-beroun.cz nebo na tel. 601 374 205. Původně lockdownový cyklus se chýlí ke konci.