Minecraft a kameny – ZRUŠENO

Zábavně-edukační program pro děti - REZERVACE NUTNÁ | 8. a 9. října 2022

Moc se omlouváme, ale akce Minecraft a kameny se ruší. Kolega, který program vede, má bohužel covid a je v izolaci. Prosíme o pochopení, vážíme si vašeho zájmu. Do konce roku nabídneme náhradní termín, o jehož konání vás budeme informovat.

Znáte počítačovou hru Minecraft? Vaše děti určitě ano! Věděli jste, že tato legendární hra se dá využít i k výuce geologie?

Muzeum Českého krasu nově nabízí speciální, zábavně-edukační program pro mládež. Lektor Mgr. Pavel Bokr, který Minecraft využívá i při výuce na ZŠ, si s dětmi zahraje na geology. Podobně jako ve skutečném světe bude s účastníky v digitálním prostředí pátrat po uhlí, zlatě a železné rudě. Děti také v reálu uvidí, jak vypadají některé kameny z Minecraftu. Moderní, digitální způsob výuky upoutal také pozornost médií, podrobnosti najdete v těchto článcích:

https://www.euro.cz/nezarazene/digitalni-vyuka-jako-vyhoda-ne-problem-i-v-cesku-se-uci-zakony-fyziky-nebo-geologie-v-hernim-prostredi

https://emuzeum.cz/aktuality/muzejni-edukace/muzejni-edukace-v-risi-kostek

https://www.facebook.com/muzeumberoun/posts/pfbid0hsxqZDwWk1oo7Ynw8DarRNdpCe13bVLwtqUU5SfFcVLJTtw3piuHf3tXFoosVSvol


Termíny konání programu

Program proběhne 8. a 9. října 2022 v Muzeu Českého krasu, Husovo nám. 87, Beroun.

Trvání 90 minut. Rezervace míst nutná – kapacita je omezená (u každého PC budou spolupracovat dvě děti).

Rezervace míst na pokladně muzea tel: 311 624 101 nebo pokladna@muzeum-beroun.cz

Časy:

  • 9:30 – 11:30: pro děti ve věku 7 – 10 let, které umí hrát Minecraft, ale neumí jej ovládat na počítači pomocí klávesnice a myši (to se naučí v úvodu programu)
  • 13:00 – 14:30: pro děti ve věku 7 – 10 let, které umí hrát Minecraft přímo na klasickém počítači pomocí klávesnice a myši
  • 15:15 – 16:45: pro děti ve věku od 10 let, je třeba umět hrát Minecraft přímo na klasickém počítači pomocí klávesnice a myši (kdo neumí ovládat Minecraft klávesnicí a myší na PC může přijít již v 14:50 a naučit se to)

Vstupné: 100,- Kč/dítě; 10,- Kč dospělý doprovod

Kapacita: 10 dětí na každou skupinu
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu