Advent v berounském muzeu

Přehled akcí - Beroun |

Pobavte se před Vánocemi v berounském Muzeu Českého krasu.

Sídlí na Husově náměstí, na dohled od muzea je vánoční trh, kolotoč, kluziště, koutek se zvířátky, Ježíškova kancelář a podium, kde probíhají akce organizované městem Berounem https://www.berounsko.net/udalosti/berounsky-advent-2022/ a Městským kulturním centrem https://mkcberoun.cz/kalendar/detail/431.

PROGRAM V MUZEU

27. 11. 2022 – 1. 1. 2023Společně tvoříme berounský betlém

Tvořivý program pro děti i dospělé, při kterém se stanete spolutvůrcem velkého betlému s berounskými motivy. Vytvořte si vlastní postavu a vystavte ji v betlému, který bude v muzeu k vidění po celý advent. Předlohy postav a kulisy betlému v podobě berounského náměstí vytvořila známá výtvarnice Lucie Suchá. Lze také objednat na tel. 311 624 101 jako program pro školy. Cena 50 Kč/osoba (návštěva muzea je v zahrnuta  v ceně).

27. 11. – Adventní jarmark

9 – 16 hod.

Trhy s originálními rukodělnými produkty, které v běžných obchodech nekoupíte. Přijďte si do muzejního geoparku pořídit vánoční dárky – šperky, tašky, kabelky, oděvní doplňky, dekorace, svíčky, koupelové soli, dřevěné svícny apod. a nasát tvořivou atmosféru od vynalézavých tvůrců.

Vstup 10 Kč

3. 12. – Perníčkování v muzeu

14 – 17 hod.

K adventu patří vůně perníku. Přijďte si do Muzea Českého krasu ozdobit perníčky, pomůže vám s tím zkušená perníkářka Renata Šmídová.

Cena 50 Kč

4. 12. – Mikuláš v muzeu

14 – 18 hod.

Čerti, Mikuláš a andělé zvou všechny děti do Muzea Českého krasu! Celé muzeum se promění v nebe a peklo. Dveře pekelné otevře sám mocný Lucifer, za branami nebe děti přivítá Mikuláš a jeho andělé je odmění balíčkem plným dobrot. Dopoledne rádi přivítáme školní skupiny, odpoledne bude určeno pro širokou veřejnost. Na tuto velmi oblíbenou akci je nutné se předem objednat na tel.: 774 950 671 nebo na emailu daniela.dolezalova@ddmberoun.cz. Neváhejte se přihlásit – kapacita je omezená.

Cena 150 Kč/dítě, 1 Kč/doprovod. V ceně je zahrnut vstup na akci a mikulášský balíček, který děti na konci dostanou jako odměnu.

11. 12. – Vánoční čaje s bylinkářkou

14 – 17 hod.

Sestavte si vánoční zahřívací čaj z bylin plných slunce, letní léčivé síly a vánočního zahřívacího koření. Namíchá si ho bylinkářkou a lékárnicí PharmDr. Dagmar Váňovou v krásném prostředí historické lékárny v Muzeu Českého krasu v Berouně. Domů si odnesete vánoční čajovou směs, která vám zpříjemní adventní čas nebo se hodí jako originální vánoční dárek. Pracovat budete s lipovým květem, meduňkou, třezalkou, diviznou, měsíčkovým květem, růží či echinaceou.

Cena 60 Kč

17. 12. – Vizovické pečivo a andělíčci z korálků

14 – 17 hod.

Vyrobte si andělíčka z korálků s paní Stadlerovou nebo vánoční ozdobu s paní Šímovou. Držitelka označení „Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje“ vás seznámí s vizovickým pečivem. Jedná se o ojedinělou lidovou technikou, která od doby svého vzniku nezměnila materiál ani pracovní postup. Naučíte se, jak těsto na vizovické pečivo připravit a propracovávat a vytvoříte si vlastní ozdobu na stromeček.

Cena 50 Kč

18. 12. – Výroba svícnu

14 – 17 hod.

Přijďte si vlastnoručně vyrobit vánoční svícen z jablka, koření a sušeného ovoce, kterým si doma navodíte příjemnou vánoční atmosféru. Akce je vhodná i pro malé děti s doprovodem.

Cena 50 Kč

1. 1. – Novoroční pochod stezkou Vojty Náprstka – vstup za 1 Kč

9.30 hod.

Projděte se srdcem Českého krasu po nejstarší dochované turistické stezce v ČR a jako bonus navštivte berounské muzeum a zdejší novou výstavu Český kras a jeho lidé. Účastníci tradičního pochodu, organizovaného TJ Lokomotiva Beroun, mohou na Nový rok navštívit Muzeum Českého krasu za 1 Kč.

Muzeum Českého krasu

Husovo nám. 87

Beroun
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu