Velikonoční program pro školy – Beroun

Tvořivý program | 28. března – 6. dubna 2023

Zveme školáky do Muzea Českého krasu na tvořivý velikonoční program Sladké a veselé Velikonoce. Letos bude plný laskomin. Děti se při něm seznámí s tradičními velikonočními pokrmy a upečou si tzv. jidáše.

Anotace

Velikonoční pečení patří mezi oblíbené tradice. Suroviny i tvar výsledné dobrůtky jsou přitom často spojeny s velikonoční symbolikou. Exempláře velikonočního pečiva jsme napekli i u nás v muzeu a těšíme se, že si s dětmi popovídáme o kulinářských velikonočních zvycích. Děti si také jednu velikonoční pochoutku samy připraví.

Nabízené termíny: od 28. 3. do 6. 4. 2023 (vždy od 8:00, 10:00 a 13:00 hod – v případě potřeby lze mírně upravit)

Program je vhodný pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Časová dotace programu je cca 60 minut.

Cena programu: 60,- Kč/žák, pedagogický doprovod zdarma.

V ceně je i návštěva stálých expozic muzea.

Objednávku můžete provést na pokladně Muzea Českého krasu: tel.: 311 624 101 nebo e-mail pokladna@muzeum-beroun.cz