Zemřel Jiří Bezděkovský

|

V pátek 31. října odešel na věčnost ve věku 94 let český houslista, někdejší koncertní mistr rozhlasových symfoniků Jiří Bezděkovský. Člověk, který skutečně naplnil celý svůj život hudbou.

Významný český houslista a pedagog, Jiří Bezděkovský, který se osobně znal s dirigentem Václavem Talichem, se se svým orchestrem představil v rámci 28. ročníku mezinárodního festivalu Talichův Beroun v roce 2010. Koncert s besedou se uskutečnil ve čtvrtek 7. října v 17.00 v Muzeu Českého krasu v Berouně. Některé skladby z koncertu i záznam povídání s panem Bezděkovským si můžeme připomenout zde.

Dlouholetý koncertní mistr Symfonického orchestru Československého rozhlasu se narodil 3. února 1920 v Praze, kde prožil dětství i většinu svého života. Berounsko a Beroun si ale oblíbil během svého působení v základní umělecké škole. Do důchodu odešel ze zdravotních důvodů v roce 1981, ale ani potom se hudbě nepřestal věnovat. Začal vyučovat v berounské ZUŠ. V Berouně také několik let hrával s komorním orchestrem pod vedením Milana Pospíšila. Pro tento orchestr Václav Talich instrumentoval několik skladeb.

Další informace o životě i díle Jiřího Bezděkovského poskytl pan Julius Zajac: http://juliuszajac.blogspot.cz/2012/01/jiri-bezdekovsky-houslista-jiri.html
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu